Wizytówka Google Maps – dlaczego warto?

Wizytówka Google Maps – dlaczego warto?


Bezpłatna wizytówka Google Maps może być potężnym narzędziem dla każdego przedsiębiorstwa. Dzięki wizytówce w Google Maps i bezpłatnej wizytówce Google Twoja firma będzie widoczna w Mapach Google, na stronach wyników wyszukiwania oraz rozszerzy widoczność firmy w internecie.

Czym jest wizytówka Gogle Moja Firma i Google Maps?

Wizytówka Google to bezpłatny profil firmy, który pozwala właścicielom decydować, jakie informacje znajdą się w wyszukiwarce i mapach. Karta wizytówki umożliwia wstawianie recenzji, odpowiadanie na opinie klientów i zarządzanie reputacją w sieci. Można także dodawać zdjęcia i filmy, które przedstawiają Twoją firmę, jej usługi i produkty.

Wizytówka Google zwiększa zaufanie klienta do firmy.

Dzisiejsi klienci są bardziej mobilni. Sprawdzają Twoją firmę online, opinie o niej oraz inne interesujące ich aspekty, zanim ją odwiedzą. Wizytówka w Mapach Google zwiększa szanse, aby potencjalni klienci chcieli skorzystać z Twoich usługi i bliżej poznać Twoją firmę – co z kolei przekłada się na zwiększenie sprzedaży.

Opinie zamieszczone w wizytówce są postrzegane przez klientów jako bardziej wiarygodne. Na stronie internetowej administrator może modyfikować i dodawać opinie natomiast w karcie Google właściciele mogą się jedynie odnosić do recenzji: nie mogą ich zmodyfikować lub usuwać. Jest to ogromna zaleta, ponieważ jak już wcześniej zaznaczyliśmy, takie opinie zwiększają zaufanie konsumenta do firmy.

Czy warto stworzyć wizytówkę w Google?

Być może nadal nie wierzysz, że korzystanie z wizytówek Google to dobry pomysł. Niech zalety tego rozwiązania mówią same za siebie. Prawidłowo skonfigurowana wizytówka może sprawić, że Twoja firma będzie miała większe szanse na pojawienie się wysoko w danej wyszukiwarce. Bardzo ciekawą funkcją tego narzędzia jest możliwość przeglądania statystyk. Szybko przekonasz się, czy jesteś widoczny w Google – sprawdzisz nie tylko ile osób widziało wizytówkę, ale także ile osób zdecydowało się zadzwonić pod podany numer czy przejść na stronę www. Co więcej, wizytówka Google jest całkowicie bezpłatna – ale warto wziąć pod uwagę, że, mimo iż jest darmowa, dobrze jest powierzyć jej wykonanie wyspecjalizowanej agencji, aby przyniosła jak najlepsze efekty.

Należy pamiętać, że istnieją inne, podobne usługi, takie jak wizytówka Bing, i to od Ciebie zależy, czy skorzystasz ze wszystkich opcji, czy tylko z jednej.

Wpis w Mapach Google ma wiele zalet. Jest to jedno z najlepszych darmowych rozwiązań reklamowych, ponieważ zapewnia Twojej firmie wysoki poziom ekspozycji. Posiadanie wpisu w Mapach Google daje wiele korzyści, dlatego warto poświęcić czas na jego utworzenie.

Jak mogę utworzyć wizytówkę w Google?

Wizytówki Google są całkowicie darmowe, dlatego możesz samodzielnie je utworzyć. Aby to zrobić, należy:

  1. Przejść na stronę Google Moja Firma
  2. Zalogować się na swoje konto Google
  3. Utworzyć profil firmy uzupełniając wszystkie potrzebne informacje
  4. Zweryfikować wizytówkę kodem, który otrzymasz pocztą

I już, Twoja wizytówka jest gotowa!
Jeżeli chcesz, aby nasza agencja się tym dla Ciebie zajęła, skontaktuj się z nami. W PAGIX tworzymy wizytówki w Google, Google Maps oraz Bing.

Chcesz stworzyć stronę internetową, sklep internetowy lub zadbać o marketing cyfrowy swojej firmy?

Sprawdź naszą ofertę! Nasza agencja interaktywna oferuje szereg usług, zapewniających stabilną pozycję firmy w internecie.

Oferta
Opublikowano
Kategoria
Inne wpisy
3 kluczowe korzyści z wyboru agencji interaktywnej zamiast freelancera

3 kluczowe korzyści z wyboru agencji interaktywnej zamiast freelancera

Poradniki

Inwestowanie w stronę internetową nie jest czymś, co należy lekceważyć. Dzięki agencjom, w tym agencjom SEO i SEM czy interaktywnym, zyskujesz wiedzę, kreatywność i profesjonalizm całego zespołu. Inwestujesz w agencję zajmującą się projektowaniem stron internetowych, ponieważ wie ona, jak zamienić Twoje pomysły w rzeczywistość.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookies. Robimy m.in. aby poprawić Twój komfort w korzystaniu z naszej strony internetowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do naszej Polityki Cookies.

×