Często zadawane pytania
Miasto nocą

Co to agencja interaktywna?

Agencja interaktywna to agencja reklamowa, firma informatyczna i często także software house razem. Działalność agencji interaktywnej polega na szeroko pojętym budowaniu wizerunku danej marki w internecie na podstawie wyodrębnionych założeń marketingowych przedstawionych przez klienta. Obrane strategie często opierają się na wypracowanych w konkretnej agencji skutecznych metodach, pomagających osiągnąć wyznaczony cel.

Czym zajmuje się agencja interaktywna?

Agencja interaktywna zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Obejmuje to tworzenie stron internetowych i sklepów www, budowanie strategii marketingowych, przygotowanie i obsługę kampanii reklamowych oraz usługi pozycjonowania i optymalizacji treści, jak i wiele innych działań, mających wspomagać funkcjonowanie firmy w internecie. Do realizowania założeń często wykorzystywane są odpowiednie, specjalistyczne narzędzia.

W agencji interaktywnej PAGIX oferujemy szereg usług takich jak tworzenie i wdrażanie sklepów i stron internetowych wraz z ich obsługą i konserwacjami, obsługę kampanii reklamowych oraz pozycjonowanie stron WWW. Nasza oferta dostępna jest pod tym adresem.

Co to jest CMS?

CMS to skrót od anglojęzycznej nazwy Content Management System co oznacza System Zarządzania Treścią. Jest to oprogramowanie, które pozwala na samodzielną i bezpłatną zmianę oraz organizację treści bez znajomości języków programowania. Systemy Zarządzania Treścią zostały stworzone głównie, aby ułatwić obsługę stron internetowych, sklepów internetowych czy blogów, szczególnie tych, które są regularnie aktualizowane i zawierają dużo treści.

W PAGIX tworzymy strony internetowe, sklepy internetowe, blogi, fora dyskusyjne oraz niektóre aplikacje webowe m.in. w oparciu o już dostępne lub dedykowane systmy CMS, umożliwiające użytkownikowi intuicyjne zarządzanie i edycję treści.

Co oznacza “Responsive Web Design”?

Responsive Web Design, w skrócie RWD to sposób takiego projektowania strony WWW, aby jej układ automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki, na której jest wyświetlana. Strony internetowe wykorzystujące RWD są uniwersalne – dobrze wyświetlają się na ekranach o dowolnej wielkości. Obecnie technika ta jest standardem i nie projektuje się innych stron internetowych.

W naszej agencji interaktywnej mocno przykładamy uwagę do projektu strony WWW na smartfony – oczywiście nie pomijając użądzeń typu desktop. Obecnie na świecie jest więcej użytkowników urządzeń mobilnych niż laptopów czy komputerów stacjonarnych. Z roku na rok przybywa użytkowników telefonów i jednocześnie maleje liczba osób korzystających z PC. Takie statystyki mówią same za siebie.

Ile kosztuje zrobienie strony internetowej?

Nie ma określonego kosztu stworzenia strony WWW. Z nią jest jak z samochodem, można kupić budżetowy samochód z szybami na korbkę, a można także kupić luksusową limuzynę z mnogim dodatkowym wyposażeniem – to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

W agencji PAGIX tworzymy strony internetowe dopasowane konkretnie do potrzeb danego klienta. Nie mamy ustalonego cennika dla wszystkich, ponieważ np. jedna firma będzie potrzebowała mniej podstron niż inna – to wszystko zależy od naszego partnera.

Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie wszystkie działania, np. link building, mające na celu podniesienie pozycji witryny lub strony WWW w wynikach (rankingach) wyszukiwania. Pozycjonowanie to najpopularniejsza i najbardziej opłacalna metoda marketingu w internecie pozwalająca na czerpanie długoterminowych korzyści np. wysokiej pozycji w wyszukiwaniach.

Nasza agencja interaktywna oferuję usługi pozycjonowania, oferta dostępna jest pod tym adresem.

Co to jest optymalizacja (SEO)?

Optymalizacja, inaczej SEO to wszystkie działania w obrębie witryny, które mają na celu poprawę pozycji witryny lub konkretnej strony www w wynikach wyszukiwania.

Czy będę mieć dostęp statystyk strony www?

Tak. W zależności od wspólnych ustaleń łączymy Google Analytics ze stroną internetową. To pozwala na śledzenie ruchu na stronie oraz zbieranie informacji takich jak kraj czy długość aktywności.

Jaki jest czas realizacji strony internetowej?

Witryny oparte o CMS realizujemy w terminie od 7 do 30 dni, natomiast strony internetowe typu wizytówka najczęściej wykonujemy do 7 dni roboczych od daty podpisania umowy.

Czy moja strona będzie widoczna w wyszukiwarkach takich jak Google?

Tak. Tworzone przez nas strony są odpowiednio optymalizowane i przygotowywane – według wytycznych Google, aby zajmować jak najlepsze pozycje w wyszukiwaniach.

W PAGIX tworzymy również wizytówki Google Moja Firma, które pozwalają na pojawienie się firmy w dedykowanym oknie w wynikach wyszukiwania oraz w Mapach Google. Oferta dostępna jest tutaj.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Zapewniamy wsparcie mailowe od poniedziałku do piątku. Dokładamy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na każde zgłoszenie w ciągu 24 godzin roboczych.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookies. Robimy m.in. aby poprawić Twój komfort w korzystaniu z naszej strony internetowej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do naszej Polityki Cookies.

×